אורח נטה ללון

כמו אורח בלתי צפוי, נחת בשבוע שעבר הדו"ח האמריקני-ישראלי על המצב הדמוגרפי בתוך סלון שביעות הרצון הדכאונית של המרכז הישראלי המשמאיל בהתמדה, והניח בחבטה על השולחן אוסף מרשים של נתונים אשר הפריכו באחת את כל האמיתות שבהן הלעיטו אותנו בשנים האחרונות. נראה שחוק הפיטום, אשר אותו העבירה הכנסת לגבי אווזים, ראוי לו שיחול עלינו, אזרחים חסרי הגנה, אשר פוטמו על ידי פרופסורים נלהבים מדי, פוליטיקאים מפוחדים מדי ואנשי תקשורת משוללי אחריות, בתחזיות חורבן חסרות בסיס עובדתי. האורח הזה, כך נראה, לא הולך לשום מקום. למרות ההכפשות האישיות הרגילות, אף אחד לא הצליח לשלול את נתוניו המרשימים בנימוק ענייני. הוא נטה ללון.
 
ראשית, להלן עיקרם של הנתונים החדשים אשר נבדקו על ידי טובי המומחים לדמוגרפיה בארה"ב, והוצגו במכוני AEI ו-Heritage היוקרתיים. בניגוד למקובל לחשוב, חיים ביש"ע היום כ-2.4 מיליון ערבים ולא 3.8 מיליון כפי שהרש"פ רוצה שנאמין. מספרים אלו לא מבוססים על 'תחזיות סטטיסטיות' אלא על נתונים של לידות ופטירות שנרשמו על ידי משרד הבריאות הפלשתיני, וכן על רישום במעברי הגבול. יתרה מזו: בשנים 2003-2000, למשל, נרשם בכל שטחי יש"ע גידול טבעי פלשתיני (לידות פחות פטירות) שנתי  של בין 62 ל-68 אלף איש, ובניכוי ההגירה השלילית (הדו"ח גם מפריך את אגדת ה'צומוד') של כ-12 אלף איש לשנה, אנו מגיעים לקצב גידול שנתי שנע בין 2.1% ל-2.3%. ממש לא אותם 4.5% שבהם מנופפים נביאי הזעם. הדו"ח החדש לא מכיל תחזית, אך גם אם יישאר קצב הגידול בעינו (כל המגמות מראות שגידול האוכלוסייה הערבית הוא בירידה מתמדת), אזי נקודת האיזון בין יהודים ופרו-ציונים לבין פלשתינים, בין הירדן לים, לא תישבר גם בעוד 40 שנה.
 
הפוליטיקאים מהשמאל ניסו לגרש את האורח הטורדני שפלש אליהם לסלון. "המלחמות האלה בין הדמוגרפים מכניסות טיעונים גזעניים לשיח המדיני", זעם ח"כ רן כהן. זיכרונו קצר, משום שבדברי ימי הכנסת רשום כי ב- 2.11.04 עמד חברו לסיעה, ח"כ וילן, ובעדינות נאמר שרק 'הטעה', כשאמר: "האם לימין הישראלי יש תשובות מול מציאות דמוגרפית שבה בין הירדן לים, בתוך שלוש-ארבע שנים, הפלשתינים, לרבות ערביי ישראל, מהווים רוב?". ומה לנו להלין על ח"כ זוטר זה, כאשר רה"מ שרון טען: ”לא ניתן להחזיק 3.5 מיליון פלשתינים תחת כיבוש"? אין לנו אלא לקוות שאת מספר הטנקים של האויב הוא שואב ממקורות אמינים יותר.
 
מי שהפך את השד הדמוגרפי לכלי ההפחדה מספר אחת הוא המשנה שמעון פרס, המלהג כהרגלו על הדמוגרפיה בכנסת (11.10.04): ”מאז יציאת מצרים, דרך גילוי אמריקה ועד נדידת העמים בימינו, הפכה הדמוגרפיה לתמצית ההיסטוריה", והוא 'מסביר' לשגרירים הזרים (מדוע?) כי "השעון הדמוגרפי מתקתק ומאיים על אובדן הרוב היהודי" (NFC – 21.12.03). אין פלא שעיתונים בארה"ב יוצאים במאמרי חורבן כגון: "הזמן והדמוגרפיה הם בצד הפלשתיני" (טים ברייטבארט, 'סטאר טריביון', מיניאפוליס, 1.1.05), וחוזים רוב פלשתיני של 57% מתוך 15 מיליון תושבים, בעוד 15 שנה. שוב, הדו"ח החדש אמנם נמנע מתחזיות, אך לפי קצב הגידול הנוכחי המתואר בו, יהיו אז רק כ-13 מיליון תושבים, ומתוכם 56% יהודים ופרו-ציונים.
 
התקשורת, כהרגלה, בפאניקה. בן כספית, במעריב (30.4.04), נסחף: "השעון הדמוגרפי דוהר נגד ישראל, האוכלוסייה הפלשתינית ברובה ענייה, נחשלת ולא משכילה, בעיקר ברצועת עזה, שבה יחיו ב-2020 קרוב לשלושה מיליון ערבים". לפי נתוני הדו"ח החדש, חיים היום ברצועת עזה כ-1.1 מיליון אנשים המתרבים בקצב של 3% בשנה. חשבון פשוט מראה כ-1.7 מיליון ב-2020. זה עדיין הרבה, אבל כרגיל, הקשר בין העובדות לדברי כספית הוא מקרי בהחלט.
 
איפה הייתה התקשורת ה'חוקרת' בזמן שהחבורה הזו בנתה את עגל הזהב הדמוגרפי שסביבו צעד העם בתהלוכות האבל וההתקפלות? מדוע לא קם אף אחד לחקור את שקרי הרש"פ והאינטרס הברור שלה לזרוע מורך בלבנו? נזכרתי השבוע בסיפור מזמן המו"מ בטאבה, כאשר אחד הפלשתינים אמר לבן שיחו: "כדאי לכם לסגור איתנו עניין, כי רק הלילה נולדו בג'בליה עוד 5,000 תינוקות". אז קוראים יקרים, דעו לכם, שבכל רצועת עזה לוקח לאוכלוסייה חודשיים תמימים לגדול ב-5,000 נפש, ובפרק זמן זה נוספים כמעט פי שלושה יהודים לישראל. לתשומת לב מקבלי ההחלטות.

מודעות פרסומת
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • פאפייה  ביום 28 בינואר 2005 בשעה 4:49 PM

  אה…אז יש רק שניים נקודה ארבע מליון פלסטינים…יופי…מה זה הרגעת אותי. עד השלוש אין לנו בעיה להחזיק אותם קצר. ואז כבר נצמצם אותם כמו שצריך.

 • דוד שליט  ביום 28 בינואר 2005 בשעה 5:23 PM

  השמאל או איך שתקרא לזה, פשוט מנסה להפחיד את הימין ולכן מנופף ב'דמוגרפיה'. אחרי רצח ראש ממשלה, אובדן צלם אנושי, מה עוד נשאר? אז מפחידים את הימין בהמון המון ערבים, אולי זה יעשה את העבודה. לנסות אפשר, לא?
  אבל לא הייתי מציע לך להשקיע בנושא. זה בדיוק כמו שהשמאל ממעיט במספרי המתנחלים. אותו משחק בדיוק.
  הענין הוא עקרוני. כיבוש או לא. זה כל הסיפור.
  ומשהו בכל זאת בעניין דמוגרפיה: יש אכן הגירה מהשטחים. בכל זאת מצליח להם משהו לאלה שממאיסים לפלשתינאים את החיים בשטחים. אבל אבוי, מי שמצליח להגר הם כתמיד בעלי האמצעים, ומי שנשאר שם הם חסרי היכולת, המיואשים, החומר האנושי האידיאלי לחבר אותו לכמה קילוגרמים חומר נפץ ולשלחו כפצצת-אדם לכיוון שלך ושלי

 • ליאור  ביום 28 בינואר 2005 בשעה 7:05 PM

  "מי שמצליח להגר הם כתמיד בעלי האמצעים, ומי שנשאר שם הם חסרי היכולת, המיואשים, החומר האנושי האידיאלי לחבר אותו לכמה קילוגרמים חומר נפץ ולשלחו כפצצת-אדם לכיוון שלך ושלי"

  כמעט כל מחקר שנערך בנושא הוכיח שאין קשר בין מחבל מתאבד לרקע כלכלי. אפילו הגרדיאן כבר לא יכול להתעלם מזה:

  "Any connection between poverty, education and terrorism is indirect and probably quite weak".

  http://www.guardian.co.uk/israel/Story/0,2763,764837,00.html

 • עקיבא  ביום 28 בינואר 2005 בשעה 8:07 PM

  את חוק הפיטום יש להחיל על כולם,כי לי ולשכמותי אין הכלים לברור מה לבלוע ומה לא. הצינור הישר לקיבה.
  ובאשר לשליטה על 2.4 מליון או 3.8 מליון,מהיותי ציוני כמוך, ללא מרכאות, איני רוצה.הכבד שלי יתפח ויגדל מ-2.4 מליון אולי יותר לאט מ-3.8 מליון,אך סופו להאכל.

 • מושיק  ביום 28 בינואר 2005 בשעה 9:41 PM

  משום מה כל מי שמגיב לפוסט הזה יוצא ממסקנה שהצגת האמת משמעותה דבקות בפתרון שדוגל בשליטה מוחלטת בחיים של הפלשתינים ולא היא.
  המטרה העיקרית בחשיפת השקרים שסיפרו לנו בשנים האחרונות היא שנבין כי היה מי שרצה שנלך למשא ומתן עם הקלפים הגרועים ביותר שאפשר.
  גם לפלשתינים וגם לשמאל הישראלי יש אינטרס משותף 'להפחיד' את הציבור. הבעיה היא שבכך הם עלולים לגרום לכולנו להסכים לוותר על נכסים בטחונים מהותיים ולעשות שגיאות קריטיות אותם עושים כאשר נמצאים במשא ומתן תחת לחץ.
  כל נושא ונותן יודע שהמשאב העיקרי במשא ומתן הוא זמן. מי שהזמן בידיו מצליח להשיג את המירב במשא ומתן. עם יד על הלב, כמה פעמים שמעתם בשנים האחרונות שאין לנו זמן, שהפצצה הדמוגרפית מתקתקת, שהשעון הדמוגרפי עובד, ועוד סיסמאות כאלו?. כל יום וכל שעה. עכשיו מסתבר שרוב הדיבורים האלו היו שרלטנות גמורה, ואפילו השמאל לא מכחיש את זה. אלא שעכשיו הם רק יודעים להגיד שבעצם זה לא כל כך חשוב. חזרנו למנטרה של הכיבוש.

  אז הבנו. השקר נחשף ולכן אפשר לעבור לטקטיקה חדשה. הבנו. תודה רבה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: